Hakkımızda

 

Hacılar Zinde Gençlik Spor Kulübü 2008 yılında kuruldu. Fakat fikirleri çok öncelerden oluşan bir hizmet sahasıydı. Çünkü büyüklerimizin tavsiyeleri ve diğer illerdeki abi ve kardeşlerimizin örnekleriyle böyle bir kulübün kurulması ve gençlerimize daha iyi hizmet edebilmek için gerekli hale gelmişti.

Bu kulübümüzde bizim gayemiz popüler sporları yapmak-yaptırmak değil, gençlerimizi bedenen, ruhen ve zihnen geliştirip disipline edecek spor ve faaliyetlere yönelmektir.

Bu gayelerle 2008 yılında Mustafa Çakıcı beyin başkanlığında Mustafa Genç, Mustafa Karabulut, Ömer Kartal yönetim kurulu üyeleri ve isimlerini zikredemediğimiz değerli kardeşlerimizin destekleri ile kulübümüz kuruldu.

Kulübümüz İzcilik faaliyetleri ağırlıklı olmak üzere, Bilek Güreşi, Kayak, Dağcılık ve Okçuluk gibi alanlarda faaliyetlerini sürdürmektedir. Kulübümüz daima kardeşlik havasıyla hizmet etmiş, yaratılanı yaratandan dolayı hizmete layık görmüştür.

Geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz bu gibi kurumlar ve faaliyetleriyle kötü alışkanlıklardan kurtulup; bedenen, ruhen ve zihnen sağlıklı ve uyumlu bireyler olacaktırlar.

İnşallah...